Konstrukcje sadownicze

Home > Rozwiązania przeciwgradowe

Konstrukcje sadownicze Valente

W 2012 roku rozpoczęliśmy współpracę z włoską firmą Valente Pali, która produkuje konstrukcje sadownicze oraz systemy przeciwgradowe i przeciwdeszczowe, działając w oparciu o folie oraz siatki.

Warunki klimatyczne w ostatnich latach zdecydowanie nie rozpieszczają polskich sadowników. Pogoda nie jest stabilna, co zwiększa ryzyko związane z uszkodzeniami drzew i krzewów. Dlatego o przeciwgradowych konstrukcjach sadowniczych powinno się myśleć na długo przed założeniem sadu czy plantacji. Czy inwestycja w ochronę naszych sadów jest opłacalna?

Jest zarówno korzystna, jak i konieczna. Budowa trwałych konstrukcji podtrzymujących i stabilizujących drzewka jest obligatoryjna, natomiast coraz częściej występujące opady gradu zmuszają do montowania systemów przeciwgradowych. Należy pamiętać, że grad niszczy nie tylko plony w danym roku, ale uszkadza też korę, drewno i liście. To przyczynia się do osłabienia drzewek i zwiększonej podatności na choroby.

Siatki przeciwgradowe Valente skutecznie chronią sady, winnice i jagodniki. Sadownicy nie muszą martwić się o montaż instalacji. Nasza firma oferuje pełną gamę usług w tym zakresie. Nasi fachowcy są w stanie od początku zaprojektować konstrukcję, dokonać kalkulacji kosztów, wytyczyć odpowiednie miejsca pod słupy, zainstalować systemy przeciwgradowe oraz założyć sieć.

Ponadto właściciele plantacji mogą liczyć na wsparcie merytoryczne użytkowania konstrukcji, kompleksową obsługę inwestycji oraz konserwację instalacji.

Siatki przeciwgradowe są niewątpliwie wielofunkcyjne, co potwierdza możliwość zabezpieczenia sadu przed wiatrem oraz szkodnikami.

Konstrukcje sadownicze Valente znacznie zmniejszają ryzyko zniszczenia plonów pod wpływem gwałtownych zmian meteorologicznych. Warto to wziąć pod uwagę w obliczu coraz częstszych i coraz intensywniejszych gradobić.